Ať už jste naprosto pevně rozhodnuti, nebo teprve laserové odstranění chloupků zvažujete, měli byste předem znát přesný postup, který je nutný před aplikací dodržet. Dozvíte se také, na jakém principu vlastně laserová aplikace pracuje a další důležité informace, díky kterým dosáhnete maximálního možného výsledku.
Laserové odstranění chloupků je definitivním řešením
Laser pracuje na principu fototermolýzy. Jedná se o proces, během kterého se přeměňuje světelná energie na tepelnou.
Vlasy a chlupy rostou z vlasové cibulky. Pokud se vlas nebo chlup zahřeje – stačí na 60 °C – cibulka odumírá a chloupek už na stejném místě nemá šanci vyrůst. Čím je chloupek tmavší, tím více tepla absorbuje. Celý tento proces zahřátí trvá jen tisíciny sekundy, takže je extrémně efektivní a zároveň velmi rychlý a bezbolestný, což se rozhodně nedá tvrdit o dalších epilačních metodách.
Jaký je vlastně rozdíl mezi laserovou epilací a depilací?
Laserová epilace ničí chloupek i s vlasovou folikulou (cibulkou). Po jejím absolvování tedy už chloupky nikdy nenarostou. Podstoupit můžete také epilaci voskem nebo cukrovou pastou. Tyto metody přináší možná dlouhodobé nikoliv však nezvratné výsledky. Vaše pleť bude krásně hebká pouze několik týdnů; poté začnou chloupky opět růst, i když v menší míře. Epilace voskem, voskovými pásky nebo cukrovou pastou jsou levnější, než odstraňování chloupků laserem, ale jsou také mnohem bolestivější a výsledek nevydrží tak dlouho.
Depilace je bezbolestná a rychlá, ale krásně hebkou pokožku si užijete jen pár dní. Holicími strojky nebo depilačními krémy odstraníte pouze vnější část chloupku. Cibulka zůstane nepoškozená, takže z ní chloupek zase expresně rychle vyroste.
Přirozenost stále budí vášně
Hladká pokožka bez jediného chloupku je ideálem krásy napříč světadíly. Týká se především žen, ale očekává se i u mladých vysportovaných mužů. Přirozenost v tomto ohledu většina populace vnímá jako určitou rebelii. Ženy by měly podle většinové společnosti mít oholené minimálně nohy a podpaží. Některé ženy vnímají chloupky jako společenské faux pas. Proto se většina poctivě holí a roste i poptávka po laserové epilaci, která jako jediná přináší opravdu trvalé výsledky.
Rozhodli jste se, že s žiletkami zatočíte jednou provždy? Jak se správně připravit na laserovou epilaci?
Dobré načasování je naprosto zásadní. S laserovou epilací začněte na podzim nebo na začátku zimy. Aby nedošlo k žádným komplikacím, je nutné přesně dodržet doporučený postup:
- Před ošetřením si nesmíte na místě, které chcete laserem ošetřit trhat chloupky. Pokud byste přece jen neodolali, laserová epilace by nebyla dostatečně efektivní. Nemusíte se ale bát, že byste museli chodit mezi lidi chlupatí. Chloupky si můžete holit a stříhat.
- Vaši pokožku byste neměli vystavovat přímému slunci. Proto se také doporučuje začít epilovat laserem v podzimních a zimních měsících, i když lehké opálení by neměl být problém. Na slunce byste si ale měli dát pozor, i pokud už máte epilaci dávno úspěšně za sebou. Spálená pokožka zvyšuje riziko vzniku rakoviny kůže.
- 4 až 6 týdnů před procedurou byste neměli brát žádná antibiotika.
- 12 hodin před ošetřením nepoužívejte na místě, které chcete epilovat žádné kosmetické přípravky.
Po ošetření je nutné pokožku chránit proti slunci po dobu alespoň 2 až 3 týdnů. Používejte opalovací krémy s vysokým ochranným faktorem, nebo ošetřenou část těla zakryjte oblečením. Bezprostředně po zákroku (během prvních tří dnů) se vyhněte saunování.
Epilace laserem je rychlá a klienti ji snáší zpravidla velmi dobře
Citlivějším jedincům může těsně po proceduře mírně zčervenat pleť, ale tento stav je zcela běžný a ve většině případů do druhého dne pomine.
Pokud trpíte chronickým onemocněním nebo máte jakékoliv pochybnosti, které se týkají vašeho zdravotního stavu či samotné epilace, poraďte se s lékařem.
Absolvovali jste laserovou epilaci v létě? Proběhlo vše hladce navzdory horkým letním měsícům, nebo jste museli řešit komplikace?