Vybíráte kosmetiku pro děti?

Kosmetiku používáme v podstatě každý. Nabídka kosmetických výrobků v kamenných obchodech i na internetu odpovídá; je opravdu téměř nekonečná. Podle čeho ale vybírat? Přemýšlíte nad jejím složením? Nebo vás zajímá spíše vůně? Či je jedním z rozhodujících faktorů země, odkud kosmetika pochází? Ovlivňuje váš výběr rovněž obal a jeho design? Kritérií je celá řada. Pojďme si společně probrat, jaká kosmetika je vhodná konkrétně pro nejmenší členy rodiny!

Zdraví na prvním místě

Děti jsou naše budoucnost, pro ně chceme to nejlepší. Své potomky se proto, kromě jiného, snažíme naučit, jak správně vybírat to nejvhodnější jídlo a výrobky určené k denní spotřebě. Pokud nám opravdu záleží na jejich budoucnosti, pak je z širšího hlediska dobré volit zdravé produkty, ekologicky vyrobené a šetrné balené. Co se týče jídla, vybíráme vše čerstvé, s co nejmenší uhlíkovou stopou a pokud možno v bio kvalitě.

Šetrná kosmetika

V případě dětí považujeme společně se zdravou stravou správný výběr kosmetiky za alfu a omegu dobrého stavu jejich pleti a vlasů. Strava je samozřejmě základem, ale kosmetiku je třeba považovat za tu správnou tečku. Podle čeho doporučujeme vybírat?

Obsah hraje prim!

Kupujte kosmetiku bez parabenů, ropných derivátů a silikonů. Nechcete přece do těla vašich dětí dobrovolně aplikovat naprosto nevhodné látky. Pokud možno vždy vybírejte přírodní produkty, které svým vyváženým složením a opravdovými vůněmi z květů nebo esencemi z ovoce dokážou šetrně pečovat i krásně provonět dětskou pleť i vlasy.

Chraňte zvířata

Velká část kosmetických firem stále testuje kosmetiku na zvířatech. Tento naprosto odsouzeníhodný, krutý a sobecký postoj člověka k živým tvorům se stále většímu počtu lidí  vůbec nelíbí. Vždy si proto zjišťujte, že vybraná kosmetika není testovaná na zvířatech.

I obal hraje roli

Svoji zemi zaplavujeme stále více plastovými obaly. Velmi důležitá je proto jejich recyklace. Existují obaly šetrné k přírodě, recyklovatelné sklo nebo i papír. Pokud máte ve svém okolí  bezobalový obchod s kosmetikou, rozhodně se tam porozhlédněte. Můžete tam totiž objevit vhodné výrobky právě pro vás, které díky prodeji do vlastních obalů výrazně prospívají naší budoucnosti. 

Nové tvary a nová balení

Doba jde stále dál a aby výrobci zaujali svoje zákazníky, snaží se vymýšlet stále nové a nové postupy. Týká se to zejména skupenství produktu. Například šampony pro děti se začaly vyrábět v různých tvarech. A ty šetrnější k přírodě dokonce ve tvaru, který vypadá jako mýdlo. Ono to vlastně mýdlo je, ale na vlasy! A mýdlo, které chceme mít ekologické, zabalíme do papírové krabičky. A všichni, kteří se snaží kromě zdravé kosmetiky i recyklovat, jásají!

Místo kondicionéru bylinné oplachy

To, že je třeba po umytí vlasů srovnat na pokožce hlavy a vlasech ph do normy, není známo úplně všem. Vyrovnání ph vysušené pokožky a vlasů obojímu velmi prospívá. Vlasy nejsou přesušené, netřepí se, nevznikají tolik lupy a pokožka nesvědí. Mohou pomoci s léčbou zanícené pokožky a podporují také růst vlasů a vlasové kořínky. Pro bylinkové oplachy se používají například:

  • heřmánek
  • máta
  • kopřiva
  • výluh z čajovníku
  • lopuch

Pokud nemáte bylinky, stačí jemný roztok jablečného octa ve vlažné vodě.

Líbí se vám také trend šetrné kosmetiky? Zamilovali jste si stejně jako my přírodní produkty, které mají kromě pečujícího efektu i ten léčivý? Napište nám, jakými způsoby pečujete o pokožku svých dětí, a který produkt nesmí chybět ve vaší koupelně!

Jiří Šarišský