Jak hloubkové čištění pleti pomáhá zlepšit její vzhled a zdraví

Chcete, aby váš obličej vypadal maximálně přitažlivě? V tom případě byste do svého programu měli zařadit pravidelné hloubkové čištění pleti. Spásná procedura odstraní z pokožky usazeniny a odumřelou vrstvu buněk. Tím se zmírní projevy akné, sjednotí se tón pleti a sníží se počet nevzhledných černých komedonů. Čistá pleť pak mnohem lépe vstřebává pěstící látky, takže působí svěžím dojmem. Zjistěte, jaké metody fungují a jaký je správný postup.

Jaké jsou výhody hloubkového čištění pleti?

Jak již bylo zmíněno, patří mezi hlavní benefity hloubkové čištění pleti pěstěný vzhled. Je to stejné jako s vlasy. Mastné vrabčí hnízdo plné lupů působí odpudivě, zatímco lesklá nadýchaná hříva svádí k pohlazení. Člověk, který má v obličeji jednu černou tečku za druhou, své okolí neokouzlí, což platí pro muže i pro ženy. V tomto směru tedy není zženštilé, když i pánové dbají o svůj zevnějšek.

Další přínos hloubkového čištění pleti spočívá v tom, že pleť lépe dýchá, než když jí v tom brání vrstva mazu, šupinek a hnisu v pupíncích. Do hladké pokožky též snadněji zapracujete výživný krém na bázi přírodních látek nebo přírodní za studena lisovaný olej. U mladších ročníků lze zase snadno aplikovat antibakteriální prostředky, které odstraní aknózní zanícení.

Zbývá jen zvážit, jestli se naučíte správnou techniku hloubkového čištění pleti sami, nebo vyhledáte správný salon, kde se vás ujmou profesionální kosmetičky. Kromě vzdělání a praxe mají i moderní přístroje, které celý proces zefektivní.

Jaké jsou metody hloubkového čištění pleti?

Mechanické obroušení vrchní vrstvy peelingem patří mezi osvědčené procedury, které zbaví pokožku odumřelých buněk a zatvrdlých zátek na povrchu pórů. Podobně fungují i chemické peelingy. Obě metody otevřou pleť a uvolní póry, z nichž se pak snáze odstraní přebytečný maz s nečistotami. To se provádí ručně, nebo pomocí ultrazvukové špachtle. 

Některé kosmetické salony mají i speciální přístroj, kde se pleť jemně vtahuje do hlavice, čímž se z ní vysávají zmíněné usazeniny. Většinou se při tom jedná o zákrok zvaný Hydrafacial. Ten zahrnuje kromě přístrojového hloubkového čištění pleti a chemického peelingu ještě stimulaci pomocí mikroproudu a zapracování omlazujících látek. Toto speciální ošetření je vhodné pro mastnou, stárnoucí nebo podrážděnou pleť.

Jak provést hloubkové čištění pleti?

Chcete-li se pustit do hloubkového čištění pleti na vlastní pěst, musíte pokožku nejprve uvolnit. K tomu vám poslouží peelingový krém. Nanesete si ho na obličej a poté jemnými krouživými pohyby obruste starou vrstvu kůže a černých teček, které půjdou snadněji vymáčknout.

Pokud chcete póry co nejvíce otevřít, abyste při hloubkovém čištění pleti nemuseli používat tolik tlaku, napařte si obličej zhruba 10 minut nad hrncem s horkou vodou. Přes hlavu si dejte ručník, aby co nejvíce páry a tepla stoupalo k vaší tváři. Pak si komedony postupně vymačkejte. Nehty si přitom zakryjte papírovými kapesníky, abyste si jimi nezhmoždili pleť. Jakmile budete mít nos, bradu, čelo a případné další inkriminované oblasti vyčištěné, naneste na pleť pastu z přírodního jílu. Ta póry dočistí a stáhne. Současně detoxikuje a vyživí kůži. Pak už aplikujte olej, nebo pěstící krém třeba na bázi bambuckého másla a máte hotovo.

Jak jste se právě dočetli, představuje hloubkové čištění základní kámen péče o pleť. Jedině čistou kůži lze účinně napouštět séry, které se do ní mnohem lépe vstřebávají. Zařaďte proto hloubkové čištění pleti do systematické údržby vašeho zevnějšku bez ohledu na věk. Prospěje totiž všem věkovým kategoriím.

Jiří Šarišský