Boty Nike Air Force prostě chcete!

Bez bot se neobejde v moderním světě až na pár výjimek nikdo. Občas se ale stane, že se objeví boty, které si zamiluje celý svět – přesně takovými se staly boty Nike Air Force. Jedná se totiž o extrémně pohodlné tenisky, takzvané sneakers, které padnou jako ulité většinou hned při prvním obutí. Kdo má rád pohodlný a nadčasový styl, který dokázal přežít již 4 desetiletí,  jistě souhlasí.

Proč právě boty Nike Air Force?

Protože disponují kombinací tolika pozitivních vlastností, že spolehlivě převálcují většinu konkurence ve svém oboru. Až na pár výjimek totiž žádné tenisky nekralují trhu tolik dekád. Boty Air Force byly nabídnuty na trhu poprvé v roce 1982 jako ideální boty pro hráče basketbalu. Jejich autorem byl designér Bruce Kilgore, jenž v jejich případě použil zcela poprvé fenomenální technologii Nike Air. Ta dokáže pomocí membrány a stlačeného vzduchu v podrážce efektivně tlumit nárazy při došlapu.

Mezi další nesporné výhody, které jsou oceňované nejen sportovci, patří:

  • kožená svrchní vrstva, díky které se tolik nešpiní a také dlouho vydrží vypadat jako nové. Díky kůži se také přirozeně přizpůsobí tvaru nohy
  • tvar, který zaručuje téměř božské pohodlí a exkluzivně příjemný pocit pro nohy 
  • přední zesílená část. Ta chrání prsty a je odolná proti sešlapání
  • tlustá a pevná podrážka, jež skvěle přilne k podlaze a redukuje otřesy, se skvěle odráží zpět a podporuje vysoké skoky
  • nadčasový a stylový design, který uchvátil několik generací.

Air force 1, 2, 3 a mnoho dalších ikonických řad

Air force 1 byly první, ale rozhodně ne poslední. Na tyto kotníkové tenisky navázala společnost Nike dalšími a dalšími verzemi tenisek. Jednotlivé edice se liší designem typovými verzemi (například bez zvýšeného kotníku), stále mají však společnou vysokou kvalitu, nadčasový design, vysoké pohodlí a sportovní ladění. Air force nejsou pouze doménou mužů. I pro ženy jsou v nabídce specializovaných e-shopů skvěle padnoucí tenisky různých barev a stylů.

Slogan, co hýbe světem

Slogan firmy Nike zná snad každý obyvatel planety, který se pohybuje v civilizovaném světě. Slogan – Just Do It, znamená v překladu: Prostě to udělej! Jeho autorem je tehdejší p. r. specialista společnosti Dan Wieden, jenž jej prostřednictvím společnosti Nike vypustil oficiálně do světa v roce 1988. Přestože slogan má již více než 30 let, je stále stejně úderný a funkční. Díky němu a také samozřejmě díky kvalitním výrobkům firmě Nike stále stoupají tržby. Tento slogan patří obecně mezi nejúspěšnější a nejznámější slogany vůbec a je určen jak sportovcům – profesionálům, tak i veřejnosti, kterou motivuje a inspiruje.

Nike Air Force ve filmu

Slavné boty se samozřejmě objevují i v hollywoodských trhácích. Konkrétně model Nike Air Sky Force hraje svoji roli například v dobrodružném rodinném filmu The Goonies (v českém překladu Rošťáci) z roku 1985. Parta kluků se v pirátském příběhu podle Stephena Spielberga snaží najít podle mapy tajný poklad pirátů – skvělá inspirace pro nedělní rodinný filmový večer ve stylu osmdesátek.

Raper Nelly a Air force ones 

Tenisky Air force  uchvátily i hiphopovou scénu a  staly se součástí jejího jedinečného módního stylu. V roce 2002 dokonce americký rapper Nelly se svojí skupinou natočil hiphopovou skladbu Air force ones, ve které hrají tyto boty jedinou a hlavní roli. Klip se odehrává přímo v obchodě a ve skladu firmy Nike.

Jaké tenisky nebo sneakersy čekají u vašich dveří? Už jste vyzkoušeli některou z verzí speciálních Nike Air Force?

Jiří Šarišský