Vypadávají vám vlasy? Máme řešení

Máte problémy se slabými vlasy? Vypadávají vám po hrstech? Možná za to může stres, vysoké nasazení v práci i v osobním životě, nezdravá strava nebo celkové vyčerpání organismu. K tomu přidejme genetickou výbavu po předcích se slabými vlasy a máme všechny špatné předpoklady pohromadě. Dá se s tímto problémem nějak bojovat? Pojďme si shrnout příčiny i následky a podívat se na možnosti řešení tohoto problému. Ten totiž trápí čím dál více lidí, a týká se jak mužské, tak ženské populace.

Nastřelené vlasy?

Dnes už tuto moderní metodu pro získání souvislého vlasového porostu nikdo nepovažuje za neobvyklou. Správně se tato metoda nazývá transplantace vlasů  a využívají ji jak ženy, tak muži. Mnohým z nich pomohla s navrácením sebevědomí a hlavně se získáním skvělého přirozeného vzhledu.  Známe také řadu celebrit a známých osobností, které tuto úžasnou metodu podstoupily. Uznejte sami, jejich vlasy vypadají báječně a přirozeně. A kdo má vlasy, které mu transplantovali na klinice plastické chirurgie? Je to například americký prezident Joe Biden, česko-italský kuchař Emanuele Ridi nebo třeba herci John Travolta a Kevin Costner. Vlasové štěpy lze transplantovat také na místa postižená lokální plešatostí následkem nemoci zvané alopecie.

Co může způsobovat padání vlasů?

Zkuste se zamyslet, jestli na váš život nepůsobí nějaké stresové faktory. Pokud máte náročné období s dětmi, novou práci, ve které je to náročné, nebo třeba vyhrocené rodinné vztahy, zkuste se věnovat napravení svojí psychiky. Stav duše dokáže velmi výrazně ovlivnit zdravotní stav našeho těla. 

Negativní stav se může lehce projevit řídnutím vlasového porostu, nečistou pletí nebo problémy s trávicím traktem.A co může zabránit padání vlasů? Diskuze na internetu upozorňují na řadu zajímavých možností, jak tento problém řešit. Jedná se převážně o pěstící kosmetiku a přípravky dostupné v lékárně. Ovšem nejen o ně. Takže se doporučují:

  • vlasové vody stimulující vlasové kořínky
  • speciální posilovací šampony
  • kombinaci vitamínů a minerálů na podporu růstu vlasů
  • terapie vlastními kmenovými buňkami na podporu aktivace vlasových folikul
  • návštěva dermatologa 
  • vlasové sérum
  • stimulanty růstu a kvality vlasu

No poo znamená bez šamponu!

V poslední době nás zaujala velmi oblíbená metoda péče o vlasy bez použití komerčních přípravků z běžné drogerie. Dříve, než se objevily v prodeji klasické šampony, pečovaly ženy o svoje vlasy pomocí přírodních prostředků. Tento trend se v posledních letech výrazně vrací. Ženy tak používají k mytí vlasů širokou škálu bylinek (kopřiva, máta, heřmánek), kávový lógr, jedlou sodu, směsi sušených bylin, marocký jíl nebo třeba kašičku ze žitné mouky. Na oplach se používá například roztok jablečného octa s vlažnou vodou. Pro tuto metodu se většinou ženy rozhodují z důvodů touhy po zdravém životním stylu.

Jaké ženské vlasy jsou u mužů nejžádanější?

Možná vás to překvapí, ale blondýnky to nejsou. Blondýnky jsou sice symbolem plodnosti, sexuálního náboje a exkluzivity, nejsou však na prvním místě, co se týče zájmu mužů. Jakou tedy musí mít žena kštici, aby se ocitla na prvním místě v žebříčku žádostivosti pro muže?

Také máte problémy s pocinajicim řídnutím vašeho vlasového porostu? Stále hledáte, jak je vyřešit a výsledek je v nedohlednu? Napište nám, jaké možnosti jste již vyzkoušeli!  Dejte nám také vědět, jestli jste skočili na nějaký stoprocentně zaručený způsob, který vůbec nefungoval!

Jiří Šarišský