Léto je čas pečlivého odstraňování chloupků. Jak na to bez holení a bolesti

Neustále objevující se chloupky na těla a v podpaží dokáží potrápit mnoho žen i mužů. Je totiž nepsaným pravidlem léta, že o nepotřebné ochlupení je potřeba se postarat. A v létě obzvláště. Krom estetické stránky je to totiž  právě pot na chlupech v podpaží, který je jednou z příčin, proč se kolem dotyčného při zvednutí rukou line ne zrovna příjemný vánek. A proto pryč s nimi. 

Oblíbené holení je rychlé, ale přináší i řadu nepříjemností

Nejčastějším způsobem, jak se zbavit chloupků, je použití žiletky. Je to rychlé, jednoduché. Není potřeba žádného speciálního a drahého vybavení. Jen trocha času a za pár minut je hotovo.  

Přesto s sebou tento způsob depilace podpaží přináší problémy.

 • Jedná se o dennodenní starost. Ráno se oholíte a druhý den už na vás vykukují chloupky nové. 
 • Citlivá pokožka podpaží nemusí být tímto konáním nadšena. Po holení lze často pociťovat nepříjemné pnutí či svědění. Mnoho lidí proto bere tento úkon jako nutné zlo, který podstupují, aby dostáli hygienickým, společenským a estetickým normám a nebyli za společenské vyvrhele s nevzhlednými chloupky vykukujícími zpoza trička. 
 • Dalším nepříjemností, která vás může potkat, jsou zarůstající chloupky. Sice se jedná o banální věc, ale zato bolestivou a protivnou. 

Epilace vydrží po skutečně dlouhé období, kdy se o chloupky nemusíte starat

Na rozdíl od depilace, která odstraňuje jen části chloupků na povrchu kůže, epilace jde více do hloubky a odstraní chloupky i s cibulkou. Tím se růst ochlupení zpomalí a vy se můžete těšit z hladké pokožky, třeba až po 4 týdny. Na první pohled je tedy ideálním řešením na letní období.

Nejčastější způsoby epilace:

 • voskem
 • cukrovou pastou
 • epilačním strojkem

I tyto druhy epilace však mají určitá úskalí: 

 • Finanční náročnost. Na epilaci voskem nebo cukrovou pastou je lepší zajít do kosmetického salonu. Vzhledem k tomu, že pro bezchybnou pokožku bez chloupků je zákrok nutné opakovat každých 4-6 týdnů, může se jednat o finančně náročnou péči o pleť. 
 • Bolestivost. Epilace voskem nebo cukrovou pastou probíhá tak, že se chloupky strhnou. To u jedinců s bujným ochlupením může vyvolávat noční můry
 • Zarůstání chloupků. Bohužel ani tomuto se nelze v tomto případě vyhnout. Dřív nebo později chloupky znovu narostou. 

Existuje však i efektivní a moderní řešení problémů – epilace laserem 

Pokud se však pokožky bez chloupků nechcete vzdát, moderní doba přišla ještě s další možností. Jedná se epilaci laserem. Ta zaručuje, že se jich zbavíte na opravdu dlouhou dobu. A pokud vytrváte, tak po několika sezeních se jich můžete zbavit i navždy. Nezní to skvěle? 

 • Laserem se ničí cibulky chloupku přímo. Jak? Zaměří se na vyhledávání pigmentu umístěném v dané cibulce. A tu pak tepelnou energií zlikviduje. 
 • Jedná se tedy o velmi efektivní způsob zničení chloupků i s kořínky. Tedy i těch, kterých byste se pomocí epilace voskem nebo cukrovou pastou ještě nedokázali zbavit.  

Laser nabízí dlouhodobé řešení 

Jste-li unavení neustálým se zbavováním chloupků na nepatřičných místech, je tato možnost tou nejlepší volbou. Už po prvním sezení vám chloupky prořídnou. Chcete-li však dosáhnout opravdu hladké pokožky, je potřeba počítat s tím, že proces budete muset několikrát zopakovat.  

To proto, že úplná eliminace chloupků je možná teprve tehdy, jsou-li pzasaženy v určité fázi růstu. A protože nerostou stejnoměrně,je potřeba proceduru několikrát opakovat. Pak už stačí docházet jednou za rok až dva na udržovací zákrok. A mezitím se budete pyšnit krásnou, hladkou pokožkou. Bez jakýchkoliv dorůstajících a zarůstajících chloupků.    

Akceptovali byste u svého partnera či partnerky zarostlé podpaží? 

Jiří Šarišský