Permanentní make-up očních linek dodá řasám hustotu a zvýrazní pohled 

Máte problém s řídkými nebo světlými řasami, které vašemu oku ubírají na jiskrnosti? Toužíte po výraznějším vzhledu vašich očí, který bude ovšem   stále vypadat přirozeně? Možná vám toto přání pomohou splnit permanentní linky. Metoda, která na pár let dokáže rozjasnit váš pohled. 

Permanentní make-up je mezi ženami stále více oblíbenější

Vypadat skvěle i po probuzení. Která žena by to nechtěla. S permanentním make-upem je to tak trochu možné. Samozřejmě vlasy za vás neučeše, ale svůdný pohled a rty, které vypadají jako byste se právě velmi decentně nalíčila, vytvořit dokáže. Nelíbilo by se vám to také?  

 • V případě permanentních linek se nemusíte bát špatného počasí. Váš pohled dostane hloubku a jas za jakéhokoliv počasí. 
 • Obočí a rty budou pořád zvýrazněné přesně tak, aby vypadaly upraveně. Prostě, abyste byla krásná.
 • Budete vypadat dobře i po probuzení, návštěvě bazénu, protančené noci i namáhavém dnu v práci.

Chcete mít permanentní linky více či méně viditelné? Je to na vás

To, jak bude konečná vizáž vypadat záleží jen na vaší domluvě s kosmetičkou. Většinou se nabízejí ve dvou variantách. 

 • Jemný, velmi přirozený vzhled, kdy dojde pouze k vytečkování linky mezi řasami. Tím bude váš pohled intenzivnější, ale vaše líčení bude zároveň  téměř neviditelné. 
 • Vytvoření výrazné linky, jež se na rozdíl od té klasické nerozteče ani v případě pláče nebo deště.

Co si pod touto zkrášlovací procedurou představit?

Dobře provedený permanentní make-up vytváří přirozený a upravený vzhled a tak podtrhne ženinu krásu. Lze jej také velmi dobře využít jako „šablonu“ v případě, kdy preferujete výraznější líčení. Bolestivost provedení je zcela individuální záležitostí. Jdou však aplikovat znecitlivující masti či injekce, takže se jedná o vcelku pohodnou proceduru, která v průměru zabere kolem dvou hodin. 

To, jak vám dlouho zůstane, záleží na vaší následné péči, pokožce a věku. Barvy začnou ztrácet svoji sytost zhruba do dvou let; kolem pěti let vám většinou přirozeně vymizí úplně.

 Nepleťte si permanentní make-up s tetováním

Ačkoliv i v tomto případě se používá přístroj, který pomocí jehliček aplikuje pigment do kůže, není dobré jej zaměňovat za tetování. Zákrok proto rozhodně nevyhledávejte v tetovacích salonech. A to minimálně ze dvou důvodů:

 • Na permanentní make-up se používají speciální pigmenty na přírodní bázi. Ty jsou k tělu mnohem více šetrnější.
 • Jehličky zasahují mnohem hořejší vrstvy kůže, než jak je tomu u klasického tetování. Výsledek je jemnější a přirozenější. Díky použití speciálních barev nedochází k jejich rozpití v důsledku pocení obličeje. Permanentní makeup také je mnohem jednodušší  odstranit, když zatoužíte po změně.  

Na co si rozhodně dejte pozor

Je dobré vzít do úvahy to, že dobře provedený  make-up by měl jen doplňovat a zvýrazňovat přirozenou krásu. Tedy nemělo by se jednat o nic velmi nápadného a šokujícího. Také je dobré mít na mysli, že se jedná o úpravu, která se týká vás a vašeho obličeje. Proto je obezřetnost na místě. Budete to nakonec vy, kdo bude s konečnou úpravou žít. 

 • Kosmetický salon by měl disponovat certifikací, která je potřebná pro vykonávání tohoto zákroku. 
 • Předem se seznamte s prací kosmetičky. Díky tomu zjistíte, zda je toto přesně ten vzhled, který hledáte.  Recenze a zkušenosti  také pomohou ve výběru. 
 • Dbejte na to, aby salón dodržoval potřebnou sterilitu a hygienu. 
 • Zjistěte si, zda kosmetička používá atestovaný pigment pro permanentní make-up.
 • V případě, že jste alergik nebo máte podezření či dokonce víte, že jste těhotná, zkonzultujte váš plán s lékařem. Samozřejmě to také nezapomeňte říci  kosmetičce. Může se jednat o kontraindikace, kdy není úplně vhodné tento zákrok provést.

Pamatujete si událost, kdy vám vašem vzření velmi záleželo, ale nepřízeň počasí jej zcela zničila?

Jiří Šarišský