Odborná laserová epilace obličeje vs. domácí depilace

Chloupky na obličeji jsou sice normálním přírodním úkazem, ale také mohou být, zejména pro ženy, pěkně obtěžující. Pokud se jedná o jemné chloupky, které nejsou příliš nápadné, pak se s nimi můžeme možná smířit. Problém nastává, pokud zaujmou na první pohled. Tento problém může snadno vyřešit laserová epilace obličeje.

Make-up problém nevyřeší

Možná vás také napadla otázka, proč některá žena tento problém vůbec řešit nemusí a jiná s ním bojuje celý život. Růst ochlupení souvisí s mnoha faktory. Jedním z nich je hladina hormonu testosteronu. Tento hormon je sice v mnohé prospěšný, ale má také jednu nepříjemnou vlastnost. A tou je právě vliv na růst chloupků na bradě, nad horním rtem a někdy i v okolí očí. 

  • Je to problém velice nepříjemný a nedá se zakrýt ani make-upem. 
  • Ten může způsobit spíše takzvanou „medvědí službu“. 
  • A to tím, že problém spíše zvýrazní.

Nejčastější metody odstranění chloupků na obličeji

Způsobů, jak se zbavit nežádoucího porostu v oblasti obličeje, je celá řada. Je však důležité myslet na to, že pokožka na obličeji je velice zranitelná a každé poranění je na ní dlouhodobě patrné. 

  1. Holítka – klasické holení pomocí žiletky nebo holicího strojku sice přináší okamžitý efekt, ale do budoucna je tak trochu kontraproduktivní. Holením se totiž růst chloupků nejen podpoří, ale také rostou stále silnější a tmavší. Navíc může dojít ke zmíněnému poranění obličeje. 
  2. Vytrhávání pomocí pinzety – tento způsob volí většinou ženy, které mají pouze lokální problém. Při větším rozsahu je vytrhávání pinzetou nejen časově velmi náročné, ale také celkem bolestivé. A na některých místech odborníci vytrhávání chloupků nedoporučují.
  3. Depilační krémy – hlavní výhodou této metody je bezbolestnost. Stačí místo potřít krémem a pak ho setřít i s chloupky. Nevýhodou je to, že efekt nemá dlouhého trvání. Některé depilační krémy mohou navíc pokožku podráždit. 
  4. Depilační pásky – finančně i časově nenáročný způsob odstranění nežádoucích chloupků. Není ale vhodný pro citlivou pokožku, kterou může podráždit nebo dokonce poškodit. Navíc je to způsob, který je pro mnohé ženy dost bolestivý a je nutné ho opakovat jednou za tři nebo čtyři týdny. 
  5. Laserová epilace – stále více žen volí pro dosažení dokonalého vzhledu svého obličeje laserovou epilaci. Ta má oproti výše zmíněným způsobům celou řadu nesporných výhod. Je ale nutné zvolit takový kosmetický salon, ve kterém pracují skuteční odborníci s moderními technologiemi. Moderní laserové přístroje dokáží lokalizovat jednotlivé chloupky, zacílit na ně paprsek a přes něj zničit vlasový folikul. Tím pádem je dalšímu růstu chloupku zabráněno. Ošetření je pochopitelně nutné několikrát zopakovat. A to z toho důvodu, že chloupky vyrůstají postupně. Po šesti až osmi sezeních jsou tedy zničeny prakticky všechny vlasové cibulky.

Existují rizika laserové epilace obličeje?

Každý zásah do našeho těla může pochopitelně přinést nějaké nežádoucí účinky. Prevencí nebo následnou péčí jim lze ale účinně zabránit. 

Neúspěšná epilace 

Neúspěch epilace může nastat v případě, že laserová epilace proběhla na pokožce, která byla předtím epilovaná jiným způsobem. Aby byl tedy úspěch zaručen, je nutné cca měsíc až dva odstraňovat chloupky pouze žiletkou. 

Hyperpigmentace 

Vzniku nežádoucích tmavých skvrn lze zabránit jednoduše tím, že nebudete po ošetření vystavovat pleť přímým slunečním paprskům a pro jistotu používat krémy s vysokým ochranným UV faktorem. 

Zarudnutí nebo otoky 

Tento problém se objevuje minimálně a pouze přechodně. Je to přirozená reakce na intenzitu laserového paprsku a během několika hodin nežádoucí projevy vymizí.

Také bojujete s chloupky na obličeji? Jaké řešení považujete za ideální?

Jiří Šarišský