Jak vybrat pánské spodní prádlo tak, aby jej obdarovaný opravdu nosil

I pánské spodní prádlo se musí umět vybrat. Hlavně pokud chcete, aby dotyčnému jen tak nezahálelo ve skříni a stalo se plnohodnotnou součástí jeho šatníku. Ale trefit se, není jen tak. Na co si dát největší pozor? 

Chcete-li s pánským spodním prádlem uspět, ze všeho nejdřív se nenápadně porozhlédněte po jeho šatníku

Téměř každá dáma to zná. Určitě vlastní minimálně jedny krásné, superluxusní a drahé kalhotky, které nikdy pořádně nevyužila. Proč? Protože to prostě nebyl její “šálek kávy”. Ať už se jednalo o materiál či provedení. Měla je na sobě jednou, maximálně dvakrát, a od té doby už navždy zůstaly odložené někde v zadním rohu zásuvky. I pánové mají určitě podobné zkušenosti.  

Proto pokud chcete, aby váš vybraný kousek dotyčný opravdu nosil, je dobré se podívat, co preferuje. Mužům, kteří preferují volné trenýrky, se nebudou dobře nosit utažené boxerky nebo dokonce slipy. A naopak. Mladému sportovci, který považuje trenýrky za překonané, se jejich koupí asi těžko zavděčíte. 

Materiál je to, na čem se nevyplatí šetřit

V případě, že se rozhodnete pro koupi spodního prádla, nešetřete a vybírejte vždy kvalitní materiál. 

Z čeho lze vybírat?

  • Bavlna s elastanem nebo lycrou. 

Jednou z nejčastějších a nejoblíbenějších stálic je kombinace 95 procentní bavlny a 5 procentního elastanu. Je to pohodlné, vzdušné. Elastan zaručí, že se prádlo nebude nepříjemně zařezávat a bude dlouho držet ten správný tvar. 

  • Bambus.

Mezi příznivci udržitelné módy je v současné době blíbený je také bambus. Jak pro svůj rychlý růst, tak pro své antibakteriální účinky a termoregulační vlastnosti. 

  • Merino vlna.

Tento přírodní materiál je funkční i luxusní záležitost. Má skvělou regulaci, je antibakteriální a oproti klasické vlně nekouše. Na druhou stranu je potřeba počítat s trochu náročnější údržbou. 

  • Bavlna.

Trenýrky se často dělají z čisté bavlny. Pokud zvolíte tuto možnost,  je důležité se podívat na to, jakým způsobem byla látka upředena. Stačí vzít materiál do rukou. Jemný popelín bude mít jinou texturu než plátno, které se hodí spíše na ubrus.  

  • Hedvábí.

Spodní prádlo z pravého hedvábí se řadí jako jedno z nejluxusnějších, co lze koupit. I zde však preferujte kombinaci s lycrou. Zároveň počítejte s tím, že choulostivé partie vašeho partnera budou v patřičném pohodlí, ale to bude vykoupeno tím, že hedvábí je náročnějším materiálem na praní.

Design dokáže přitáhnout nebo odradit 

Možná se vám to zdá na fotkách krásně romantické. Dva zamilovaní lidé ležící vedle sebe ve stejném spodním prádle stejného vzoru. Často srdíčkového nebo medvídkového. Pokud chcete své peníze investovat rozumně, této cestě se vyhněte. Obrázek na fotce je jiný než realita a většina mužů se bude v tomto prádle cítit minimálně zvláštně. Podobně můžete dopadnout i v případě, že zvolíte ty s potiskem s komiksovými hrdiny či s odkazem na jakékoliv hobby, kterému se vaše drahá polovička věnuje. Už mu přece není deset.  

Chcete-li koupit něco, co opravdu využije, volte raději střízlivé vzory a kvalitu. Popřípadě se koukněte po nějakých známých a oblíbených značkách. Udělá to mnohem větší radost. 

Tipy, které vám mohou pomoci ve výběru

  • Čím propracovanější a svalnatější stehna, tím více bude partnerovi slušet kratší délka nohaviček. 
  • Štíhlým boků a nohám zase sluší boxerky s delšími nohavičkami. 
  • Sledujte švy. Čím méně švů má, tím kvalitnější výrobek máte v rukou. Nejlepší je, když budou švy jen po stranách nebo spodní prádlo je bezešvé.
  • Pod kalhoty či džíny se nejlépe hodí boxerky. Trenýrky mají tendenci se shrnout. 
  • Slipy jsou skvělé pro sportování, protože muže netrápí vyhrnující se nohavičky a zároveň vše pevně sedí na svém místě.

Jaký byl nejnevhodnější dárek, který jste kdy dostali?

Jiří Šarišský