Thajsko – země zaslíbená!

V této nádherné zemi se turistům velmi líbí a počty jejích návštěvníků jdou každoročně do miliónů. Důvody jsou různé… My jsme v Thajsku byli a většinu z nabízených ochutnávek této sluncem zalité země jsme buď sami nebo prostřednictvím našich přátel poznali. Thajsko je rájem pro milovníky koupání v moři a pobytu na nekonečných sluncem zalitých plážích. Thajská gastronomie je opravdu jedinečná, velmi chutná a oproti té naší také daleko zdravější. No, a mužskou část populace zajímají také thajské ženy. Jak to tedy s Thajskem je? Pojďte s námi na malý výlet! 

Omamná gastronomie

Thajsko je vyhlášené svými kulinářskými skvosty jako Tom Yam – polévka s citronovou trávou, Pad Thai – rýžové nudle s masem, nebo třeba salát z papáji Som Tam. My tuto kuchyni milujeme. Vyznačuje se čerstvou, na rychlo upravenou křupavou zeleninou, trochou masa nebo mořských plodů či ryb a naprosto úžasně aromatickými bylinkami – koriandrem, nebo citronelou. To vše je doplněno kokosovým mlékem, zázvorem, osmaženou cibulkou a také velmi čachilli papričkami. Ty nám v Thajsku někdy  daly  opravdu zabrat! 

Pláže, kam se podíváte

Thajsko se pyšní nádhernými ostrovy a nekonečnými plážemi s pomalým vstupem do moře. To bývá příjemně teplé a relativně čisté. Jako v každé přímořské zemi se zde dají najít přeplněné pláže, ale často také místa, kde budete u moře naprosto osamocení. Nimochodem, viděli jste slavný film Pláž s Leonardem di Capriem v hlavní roli.? ten se natáčel právě v Thajsku. 

Tradiční masáže

Klasická thajská masáž je v této zemi typická. Její princip spočívá ve stlačování bodů na těle, protahování kloubů a natahování končetin. Jejím cílem je následné celkové uvolnění organismu a úleva od bolavých zad, zablokovaných obratlů, a od potíží pohybového aparátu obecně. My jsme si z návštěv tamních masérských salonů zamilovali nejvíce olejovou masáž chodidel, která člověka opravdu vystřelí na vrchol slasti. Ne ovšem té sexuální. 

Párty na pláži

Zúčastnili jsme se také Full moon árty, což je párty na pláži za svitu měsíce v úplňku s účastí tisíců tancechtivých turistů. Tato párty opravdu stojí za to, koná se na ostrově Koh Phangan každý měsíc a trvá vždy několik dní. Alkohol se tam nepije z kelímků, ale z velkých kyblíků s brčky a ledem. Vše je doplněno atrakcemi, ohňovou show a samozřejmě velmi hlasitou taneční hudbou. 

Erotická turistika

Thajsko je vyhledávanou destinací pro svoji téměř neodolatelnou nabídku sexuálních služeb. Evropští nebo američtí muži tak do této asijské země vyrážejí ve skupinách, aby si užili něco, co doma marně hledají. Drobné Thajky jsou proslulé svojí úslužností, obětavostí a ochotou vyhovět muži na všech frontách. A to platí i v sexu. V Thajsku tak najdete jak erotické masérky, striptérky, tak i prostitutky, které nabízejí sexuální služby, na které jste možná nemysleli ani v nejdivočejších představách. Thajky se do této profese vrhají naprosto dobrovolně, nepotřebují tedy, aby jim někdo dělal slušně řečeno: obchodního zástupce, neboli pasáka. 

Jako suvenýr manželka

Jistě jste někdy na ulici potkali našince, který si za ruku vedl sličnou Thajku. Ta mnohdy vzhledem i věkem působí spíše jako jeho dcera. Ano, tento trend dorazil ze západu i k nám. Pokud muž nabídne thajské dívce, že si ji vezme za zákonnou manželku a v budoucnu ji zaopatří, ona mu dá vše, na co si jen vzpomene. Dívky, toužící poznat tento typ známosti, najdete v thajských barech. Úspěšnost navázání hlubšího vztahu je zde veliká. 

Co si myslíte o zemi úsměvů vy? Už jste se nechali zlákat a tuto třešničku jste osobně ochutnali? Pokud ano, budeme rádi za vaše zážitky z thajských cest.

Jiří Šarišský