Hledáte možnost bezpečného parkování na letišti v Ostravě? Poradíme

Také uvažujete o dovolené v zahraničí a jako místo odletu jste si zvolili Ostravu? Nyní možná stojíte před těžkým úkolem. Kam po dobu pobytu zaparkovat své auto tak, abyste po vašem příletu měli jistotu příjemného znovushledání? Nejlépe ve stavu, v jakém jste jej před několika dny zanechali. Jaké jsou tedy možnosti parkování na letišti Ostrava? 

Ostravské letiště je spíše na krátkodobé stání 

První a nejpřímější variantou je nechat své auto přímo na letišti. Vzhledem k tomu, že se nejedná o nijak velké letiště a vzdálenosti jednotlivých parkovacích zón od odletového terminálu nejsou nijak závratné,  jejich volba nemusí hrát velkou roli. Mnohem větší problém by určitě byl spíše v Praze či Brně než v Ostravě. Ani cena není nijak vysoká. Přesto pro bezpečné dlouhodobé parkování je lepší si vybrat jinou lokalitu. Proč?

2 důvody, proč pro dlouhodobé stání zvolit jedno z alternativních parkovišť 

Pokud plánujete své auto nechat na letišti po dobu několika dní, existuje několik omezení, na které je potřeba dát si pozor.

 • Parkoviště na letišti jsou placená, ale nejsou hlídaná. V případě dlouhodobého stání nemusí být tato varianta úplně nejšťastnější možností.  
 • Nejde provést on-line rezervace. Aneb, kdo dříve přijde, ten dřív mele. A chce se vám na poslední chvíli hledat jinou možnost parkování? Je to sice vysoce nepravděpodobná varianta, ale i ta se jednou může přihodit. Co když  právě vám? 

Jestliže odjíždíte na delší dobu, hlídané parkoviště se určitě vyplatí 

Nehlídaná parkoviště na velkých plochách mohou přitahovat nechtěné zraky zlodějů aut i vandalů. Podobný problém nastává i při parkování na ulicích – hlavně v případě, pokud jste z jiného kraje a vaše SPZ tuto informaci prozrazuje. Možná ušetříte na poplatcích za parkování, ale chcete druhou půli dovolené trnout, zda najdete své auto v pořádku a se vším vybavením? Pokud váháte, nechte se inspirovat radami samotné policie. Snížíte tím riziko nechtěných problémů – nejen při parkování během dovolené. 

Z parkovišť kolem letiště vás na terminál odvezou 

Možná uvažujete o tom, zda přece jen není jednodušší zaparkovat přímo letišti jen z toho důvodu, že si nejste jisti, jak se pak dostanete k odletovému terminálu. A plánovat složité logistické operace se vám nechce. Ovšem i na toto alternativní parkoviště myslí.  

 • Vy si zaparkujete své auto vybraném parkovišti. 
 • Zaměstnanci vás pak dovezou jejich autem přímo před odletovou halu. 
 • Po příletu budete zase odvezeni zpátky ke svému vozu. 
 • Jednoduché, příjemné a rychlé řešení. Vše vyřídíte včas a bez starostí. 

Alternativní parkoviště nabízejí i další služby

Líbilo by se vám, kdyby vás po příletu přivítalo čerstvě umyté auto? I takové služby jsou možné. Tak proč je nevyužít a návrat z dovolené si ještě více zpříjemnit. Jak postupovat?

 • Volte ta hlídaná. Budete mít jistotu toho, že se se svým autem opravdu setkáte. 
 • Některé vám za úplatu během vaší dovolené umyjí i vůz. Vás pak bude čekat už čistý dopravní prostředek,který na sobě nenese žádné stopy toho, že někde stál 14 dnů bez hnutí. 
 • Cítíte se po letu rozlámaní a představa, že si v zápětí sednete za volant a ihned jedete několik desítek kilometrů domů, vás přímo děsí? Zkuste využít služeb oddechových a dětských zón. Ano, i to mají některá parkoviště v nabídce. 

Nechte si poradit srovnávači

Nabídek na internetu je mnoho. Proč je procházet osobně, když to může udělat někdo jiný? Na vás zbyde jen čtení recenzí a rozhodnutí, zda je toto místo, kterému chcete svěřit své auto. Srovnávače parkování vám mohou pomoci.

 • Podle místa odletu vám najdou to nejvhodnější parkoviště. 
 • Ukáží vám recenze.
 • Podají informace o ceně.
 • Místo pro své auto si můžete rovnou on-line rezervovat i zaplatit.

Prozraďte! Odkud nejraději odlétáte na dovolenou? 

Jiří Šarišský