Parkování u terminálu 2 si můžete zajistit za velmi výhodných podmínek. Letiště Praha už není jen synonymem pro předražené služby!

Cestujete často po Evropě a vadí vám vysoké ceny, které si většina firem účtuje za parkování u terminálu 2 ruzyňského letiště? A přesto se nechcete vzdát komfortu, který vám poskytuje vlastní vůz? To ani nemusíte! Letecká doprava totiž opět nabývá na významu a spolu s tím se objevují nové společnosti, které se vám o pohodlné a bezpečné parkování postarají za mnohem příznivějších finančních podmínek, než na jaké jste byli až donedávna zvyklí. Konkurence konečně začala fungovat i v tomto poněkud specifickém oboru podnikání a vy z toho nyní můžete těžit.

Ptáte se, jak takovou výrazně levnější firmu, která vám na auto po dobu vaší nepřítomnosti dohlédne, vlastně najdete? A zajímá vás, zda vzhledem k nižší ceně nebudou nabízené služby horší, než je obvyklé?

Jak sehnat parkování u terminálu 2 výhodněji?

Jestliže létáte do zahraničí častěji, určitě pro vás není novinkou, že pražské letiště Václava Havla disponuje celkem třemi terminály. Kromě terminálu pro mezikontinentální lety a pro cesty na Britské ostrovy jsou tu ještě dva další. Jeden je vyhrazen charterovým a soukromým letům. Ten druhý, terminál číslo 2, slouží pasažérům cestujícím do zemí Schengenského prostoru, kteří mohou už od roku 2019 navíc využívat zrychleného odbavení. Pokud si ovšem připlatí. Aby vám ale na takovou zrychlenou kontrolu zbylo více peněz, měli byste se pokusit ušetřit někde jinde. A na čem jiném, než na dlouhá léta předraženém parkovném? Jak ale co nejsnáze najít firmu, která se o vaše auto postará nejen za přijatelné peníze, ale navíc tak spolehlivě, abyste mohli s dobrým pocitem odletět na dovolenou nebo za služebními povinnostmi?

Pomoc je velice snadná. Existuje přece vynález zvaný internet. A na něm je řada cestovatelských blogů a dokonce i webových stránek, které fungují v podstatě jako klasické srovnávače zboží nebo služeb. Tam nějakou společnost, jejíž služby se vám vyplatí jak finančně, tak co do kvality, nepochybně objevíte.

Nižší ceny, kvalitnější služby

Pokud máte obavy, že za nižší ceny nelze získat kvalitní nebo snad dokonce ještě kvalitnější služby, než s jakými jste se setkali v minulosti, můžete být klidní. Poměrně silný konkurenční boj mezi společnostmi nabízejícími u letiště Praha parkování, jehož jsme zejména v posledním roce svědky, přináší výsledky. Výsledky v podobě vstřícnějšího přístupu ke klientům. Rádi byste ušetřili? Nechcete si přitom odpírat vysokou míru komfortu? A hodláte se vyhnout problémům, které čas od času čekají na pasažéry využívající parkoviště přímo před terminálem 2 ? Rezervujte si parkovací místo u některé z firem, jejichž odstavné plochy jsou o trochu dál, ale přesto jen pár minut od letiště! Pohled do ceníku většiny těchto společností pro vás bude jistě milým překvapením. A s šíří i kvalitou poskytovaných služeb to bude s největší pravděpodobností stejné. Nevěříte? Stále máte alespoň drobné pochybnosti? Zbytečně!

Odpovězte si na podstatné otázky!

Před odletem do ciziny toho obvykle musíte poměrně dost zařídit. Obstarat letenku, zajistit si ubytování nebo sehnat někoho, kdo během vaší nepřítomnosti dohlédne na váš dům, případně na vašeho domácího mazlíčka. A v neposlední řadě musíte najít dobré místo pro váš vůz, kterým hodláte dojet k letišti. Než ale začnete po výhodném parkování poblíž ruzyňského letiště pátrat, ať už sami nebo s pomocí nějakého internetového srovnávače, položte si alespoň ty nejdůležitější otázky. Vaše odpovědi vás pak jistě k optimálnímu řešení přivedou. A na co byste se měli ptát? Přinejmenším na toto:

  1. Kolik za službu zaplatím?
  2. Je odstavná plocha zpevněná a důkladně zabezpečená?
  3. Bude auto pod nepřetržitým dohledem, aby se například nestalo terčem vandalů?
  4. Není parkoviště od terminálu až příliš daleko?
  5. Zajistí mi firma rychlou a bezplatnou dopravu na letiště?
  6. Bude se mi v případě potřeby někdo věnovat v kteroukoliv denní i noční hodinu?
  7. Jak si mohu službu objednat?

Rezervace místa vám dá jistotu

Jednou z velmi důležitých otázek, kterou jsme už zmínili a kterou byste si měli před výběrem parkování určitě položit, je otázka rezervace parkovacího místa. Naprostá většina kvalitních firem, které se tomuto byznysu věnují, naštěstí disponuje spolehlivým rezervačním systémem. Takovým, který vám umožní učinit „online“ objednávku třeba už půl roku dopředu, pokud rádi řešíte věci s výrazným předstihem. Že si na to nepotrpíte? Nevadí! Rezervaci lze zpravidla udělat i na poslední chvíli. Chce to ovšem najít spolehlivé profesionály. Takové, jejichž služby vám zbytečně „nepustí žilou“. Naštěstí pro vás je jich čím dál víc.

Dokážete je najít? Nebo budete za parkování na letišti i nadále platit přemrštěné částky?

Jiří Šarišský