Chrániče na matrace ocení alergici i rodiče malých dětí

Ať už jste si pořídili novou matraci nebo spíte na své staré, na chrániče matrace byste v žádném případě zapomenout neměli. Pomohou vám ke kvalitnějšímu spánku, prodlouží životnost vašich matrací, ochrání je proti mechanickému opotřebení a pomůže vám v boji proti roztočům. A jaké jsou přesně hlavní výhody? 

Chránič na matraci pomůže k hygieničtějšímu spánku 

Chcete mít ve svém bytě pěkné a čisté prostředí? Snažíte se o to, aby byl váš domov bez zbytečného prachu a nečistot? A už jste někdy přemýšleli o tom, na čem vlastně dennodenně spíte? Prostěradlo určitě měníte často, ale to samo o sobě nemusí stačit. Mikročástice odumřelých buněk a různé tělesné sekrety se dokáží dostat i přes jeho vrstvu. A za ty roky se toho na matraci nahromadí. Pokud však máte chránič, mnoha nečistot můžete zbavit tak, že chránič vezmete a vyperete. Problém vyřešen. 

I v boji proti roztočům vám chrániče matrací pomohou

Probouzíte se v noci oteklí, trápí vás chronická rýma nebo se často budíte s pocitem, že jste se pořádně nevyspali? Možná za to nemůže chrápající partner, ale roztoči ve vaší posteli. Těm se totiž právě v matracích daří velmi dobře. Živí se odumřelými zbytky buněk vaší pokožky a jejich výkaly vedou k nechvalně známým alergickým reakcím, i k tomu, že se prostě dobře nevyspíte.  

 • Chcete-li přítomnost roztočů eliminovat, zkuste zapátrat po speciálních protiroztočových chráničích.
 • Pomoci mohou i ty klasické. Jsou pořád lepší variantou než jen holá matrace s prostěradlem. Chránič totiž můžete vzít a vyprat na vysoké teploty. Tak často, jak je potřeba.

Kromě alergiků by měli jejich koupi zvážit i astmatici. I pro ně může být chránič možností, jak se lépe a kvalitněji vyspat. Matrace jsou nejen rájem roztočů, ale samozřejmě i plísní a dalších mikroorganismů. To vše vás může zbytečně dráždit. 

Zamezí zbytečnému opotřebení a znečištění. Snídáte-li rádi v posteli či máte-li malé děti, měla by být pro vás koupě chrániče prioritou 

Nejen k hygieničtějším spánku, ale i k delšímu životu matrací bez jejich viditelného vnějšího i vnitřního znečištění vám pomohou. Určitě se vám také podařilo vylít si do postele šálek kávy či čaje. Za nehezkými fleky mohou stát i miminka, která milují čůrat v momentě, kdy jsou bez plenek. A nejen to. I při nemocech dětí velmi často dochází k různým nehodám. Prostěradlo samo matraci zcela neochrání. A i následné důkladné vyčištění se nevyrovná jednoduchému stažení chrániče a jeho vyprání v pračce. 

Pomohou i s regulací tuhosti matrace či zlepší váš tepelný komfort  

Víte, že na léto se hodí jiné prostěradlo z jiných materiálů než na zimu? Tak podobně vám může pomoci i chránič. Vlastnosti látek, ze kterých je vyroben může pomoci přidat potřebný tepelný komfort, který pocítíte i vy. Krom toho některé mohou dodat matraci potřebnou měkkost.  

Jak vybrat ten správný chránič

 • Vzhledem k tomu, že na něm budete spát, tak by měl být vyroben ze zdravotně zdravotně nezávadného materiálu, který lze vyprat i při vysokých teplotách.
 • Ze stejného důvodu by měl být příjemný na dotek a při spaní byste jeho přítomnost neměli vůbec pociťovat.
 • Také by neměl nijak ovlivňovat funkčnost matrace. 
 • Při jeho koupi berte v potaz, kdo jej bude používat. Jiné nároky může mít člověk dlouhodobě upoutaný na lůžko, jiné zdravý mladý člověk a jiné malé dítě. 

Proč si chránič zvolit

 • Ochráníte tím svoji matraci před poškozením. 
 • Budete spát v čistějším prostředí. 
 • Pomůže alergikům nebo astmatikům v boji proti roztočům. 
 • V případě jakékoliv nehody se dobře vymění a vyperou. To s matrací udělat nemůžete. 
 • Jejich přítomnost ocení nejen lidé, kteří věří, že jídlo chutná nejlépe v posteli, rodiče malých dětí i vlastníci domácích mazlíčků. Díky možnosti praní se jim bude lépe držet jejich království v čistotě, bez chlupů nebo skvrn.

Co všechno se vám už podařilo v posteli rozlít?

Jiří Šarišský