Ohradníky  – bezpečné pro psa, ohleduplné k ostatním

Volně pobíhající pes je solí v oku každého starosty, protože obyvatelé z něj strach. Může také způsobit dopravní nehodu a představuje nebezpečí pro zvěř, zatímco  majitel umírá hrůzou, kde se jeho mazlíček toulá a jestli se mu něco nestalo.

Konec všech starostí představují spolehlivé ohrádky a ohradníky. Vyberte si takový, který vám bude vyhovovat.

Elektrické ohradníky jako ochrana domácích zvířat a majetku

Klasický elektrický ohradník s generátorem, jaký se používá pro dobytek, se obvykle instaluje na obranu proti drobným škůdcům typu lasiček. Dá zvířeti silnou ránu, ale nezraní ho. Je možné zapínat ho pouze na noc. V posledních letech se u nás také zabydleli vlci, farmáři proto instalují silné ohradníky na své pozemky.

Elektrické ohradníky pro psy aneb když plot nestačí

Stejný princip lze použít, je-li váš čtyřnohý mazlíček notorický útěkář a navíc atlet, pro kterého plot není žádnou překážkou. Nabízíme pro různě velká zvířata. Vyberte si u nás. 

Elektronické ohradníky – protože plot je přežitek

Mnozí architekti dnes už s plotem u svých staveb nepočítají. Časté jsou i situace, že jakmile dům stojí, nastěhujete se, ale přilehlý pozemek se ještě upravuje. Domácí zvířata ovšem s kvalitními ohradníky nepřijdou zkrátka.

Jaké mají elektronické ohradníky recenze? Ty nejlepší!

Populární novinkou jsou dnes takzvané neviditelné elektronické  ohradníky. Jsou vyráběny ve dvou variantách. Buď je izolovaný drát položen pod zemí, kde vede hranicí povoleného výběhu. Nebo v případě bezdrátové varianty se zóna pro psa pouze naprogramuje. Každopádně při jakémkoliv přiblížení k hraniční linii dostane pes nepříjemný impuls, který ho přinutí obrátit se nazpátek. 

V jednoduchosti je síla – to jsou pachové ohradníky

Nemáte rádi dráty a moderní technologie? Vsaďte na praktiky našich předků. Využijte pachu, který zvíře odpuzuje, a nosiče s pachem umístěte tam, kam je třeba. Pachové ohradníky se uplatňují také při prevenci střetu auta se zvěří.

Zahradní ohradníky – konec devastaci

Je známo, že psi jsou postrachem zejména pro okrasné keře. Pomocí ohradníku si je ohraničíte a psi si budou moci vesele pobíhat kolem nich. 

Hrabání zabrání ohradníky na záhony

Další záliba je hrabání v upraveném záhoně. Dejte záhon do zakázané zóny a bude konec polámaným květinám a zničené setbě!

Jiří Šarišský