Korzet s podvazkovým pásem – jak vybírat, aby seděl jako ulitý

Korzet s podvazkovým pásem není určený jen k intimním radovánkám. Jednoduché modely můžete nosit každý den. Korzet plně nahradí podpůrnou funkci podprsenky a jako bonus perfektně vytvaruje horní část těla. Jeho výhody jsou nepopiratelné. Proto by byla vyloženě škoda oblékat si jej pouze v ložnici. Přečtěte si, jak správně vybrat velikost korzetu s podvazkovým pásem. Korzet vám krásně vytvaruje a zeštíhlí pas, takže je dost pravděpodobné, že takto dokonale padnoucí spodní prádlo nebudete chtít ani sundat. 

Korzet s podvazkovým pásem působí neskutečně žensky

Korzety začaly ženy nosit již ve 14. století. Největší slávy ale dosáhl až v 19. století. Touha tehdejších žen po štíhlém pase byla natolik silná, že dobrovolně ohrožovaly dokonce i vlastní zdraví a v extrémních případech i svůj život. Ideálem krásy byl pas, který měřil 40 až 50 cm. Z korzetu se tak v tomto období stal mučící nástroj,  proti kterému začali brzy brojit i lékaři.

Současný korzet se s tím historickým ovšem nedá srovnávat. Jeho hlavním účelem je tvarování a maskování fyzických nedostatků v oblasti břicha. Nošením kvalitních korzetů si nijak neublížíte, právě naopak. Korzet vás donutí stát a sedět vzpřímeně, a tím podpoří správné držení těla.

Z jakých typů korzetů můžete vybírat?

  • Erotické korzety jsou často zdobené krajkou a dalšími aplikacemi. Mají především estetickou funkci. Mohou být rovněž opatřeny různými průstřihy. Střih ani použité materiály nejsou určeny pro každodenní nošení, ale pro výjimečné slavnostní události (korzety a podvazkové pásy pod svatební nebo honosné společenské šaty) nebo intimní radovánky s partnerem.
  • Hladké korzety vyrobené z kvalitních materiálů jsou naopak  určeny pro každodenní nošení. Jsou pohodlné a dostupné v neutrálních barvách, které nebudou prosvítat pod oblečením. Budou ideální volbou pro ženy, které rády nosí sukně, šaty a společenské kostýmky. Tvarují krásně postavu a podvazkový pás udrží punčochy po celý den pevně na svém místě. Pokud patříte mezi vyznavačky vintage a retro stylu, nesmí ve vaší výbavě chybět.

Ideál ženské krásy se v průběhu času mění. Současné pojetí je nakloněno přirozenosti a sebepřijetí. Korzety již nejsou nařizovány módním diktátem. Jsou svobodnou volbou žen, které oceňují jejich praktickou funkci i nepopiratelnou ženskost.

Jak zjistíte, jakou máte přesně velikost?

Než se vydáte do obchodu, nebo zasednete k počítači, vezměte do ruky krejčovský metr a dobře se změřte. Nespoléhejte na to, že svou velikost dobře znáte. Spodní prádlo by nemělo být příliš těsné ani volné, proto potřebujete znát vaše přesné míry. Navíc každá značka má trochu jiné tabulky velikostí. Neuděláte chybu, když budete mít vaše míry po ruce, abyste je mohli porovnat s konkrétní tabulkou velikostí a vybrat tak kousek, který bude sedět, jako by vám byl ušit přímo na míru.

Přesné měření se vám obzvlášť vyplatí, pokud se rozhodnete nakupovat online. Většina prodejců vám nepadnoucí kousky oblečení ochotně vymění za jinou velikost, ale je to přece jen určitá komplikace, které se můžete vyhnout.

  • Změřte objem hrudníku, pasu a boků.
  • Neměřte se přes oblečení ani v podprsence s push-up efektem, zkreslilo by to výsledek.
  • Pas se měří v nejužším místě nad pupkem.
  • Boky měřte naopak v nejširším místě (přes kyčle).
  • Řiďte se tabulkou konkrétního výrobce.

Podvazkový pás na běžné nošení má hlavně praktickou funkci

Používá se k upevnění punčoch. Je vhodnou alternativou pro ženy, kterým nevyhovují samodržící punčochy se silikonovými pásky. Podvazkové pásy určené pro běžné nošení se nosí z praktických důvodů pod kalhotkami (zvolte vhodný střih). Erotické podvazkové pásy se upevňují nad nebo přes kalhotky. Ať už se obléknete do svůdného prádla, nebo zvolíte hladký korzet s podvazkovým pásem na běžné nošení, v obojím budete vypadat dokonale žensky a svůdně.

Rafinované korzety s podvazky rozhodně nejsou historickým přežitkem

Korzety si může s klidným svědomím obléknout žena kyprých tvarů i štíhlá laňka.

V obou případech vytvaruje krásně ženskou siluetu a zamaskuje veškeré nedostatky v horní polovině těla.

Pokud jste doteď oblékaly korzet pouze do ložnice, je na čase vyzkoušet i hladké korzety s podvazky, které si můžete s klidem obléknout do práce pod formální oblečení.

Nosíte korzety a podvazkové pásy pravidelně, nebo zastáváte názor, že tento typ spodního prádla patří už jen do ložnice? Nestyďte se a podělte se s ostatními čtenářkami o vaše osobní zkušenosti.

Jiří Šarišský