Jak dlouho vydrží permanentní make-up a jak se postarat o svou novou pigmentaci

Jestliže se rozhodnete pro permanentní make-up, pak je důležité vědět, že odchodem ze salonu ještě zdaleka nic nekončí. Je nutné se řídit odbornými radami a vědět, jak o sebe správně pečovat. Finální výsledek je tedy i ve vašich rukou. Jak si udržet dokonalý vzhled vám poradí v permanentní make-up Praha Gala studio Pro.

Hojení po permanentním make-upu

Prvotní regenerace bude trvat 3 až 7 dní. Vždy záleží na tom, v jakém stavu je vaše pokožka a jak rychle u vás běžně dochází k hojení. Svůj vliv může mít také prostředí, ve kterém se pohybujete. V první etapě dochází k odloupnutí stroupků a ustálení barvy. 

Důležité upozornění: Nehodnoťte barvu a tvar okamžitě po zákroku. Pokožka je podrážděná a rty mohou být mírně nateklé.

Stroupky v žádném případě neodtrhávejte, ale počkejte, až samy odpadnou. K tomu dojde v průběhu dvou až čtyř dnů. Trpělivost se rozhodně vyplatí. Násilným odlupováním by se mohla narušit celistvost pigmentu. Barva se ustálí přibližně za jeden měsíc po provedení zákroku.

Čeho se vyvarovat

Bezprostředně po aplikaci permanentního make-upu se v žádném případě nedoporučuje nanášet na ošetřená místa líčidla nebo pudr. Pokud je to možné, spěte na zádech, aby nedošlo k odloupnutí stroupku během spánku. Vyhýbejte se také prašnému nebo znečištěnému prostředí. 

  • Nevhodné je rovněž navštěvovat saunu, solárium, bazén nebo fitcentrum. 
  • Tyto aktivity mohou způsobit nadměrné pocení a vniknutí potu do ošetřených míst.

UV záření a samoopalovací krémy

Opalování na slunci nebo v soláriu rapidně zkracuje trvanlivost permanentního make-upu. Vždy je nutné používat opalovací krém s vysokým ochranným faktorem. V době hojení nepoužívejte produkty s AHA kyselinami a chemický peeling. Na ošetřená místa by také neměl přijít žádný samoopalovací krém. 

Jak dlouho vydrží permanentní make-up

Svou sytou barvu začíná permanentní make-up ztrácet přibližně po jednom roce. Tvar je ale stále dostatečně zřetelný. Následná korekce se většinou provádí do tří let od prvního zákroku. Není možné přesně určit, jak dlouho vydrží žádaný výsledek. Vždy záleží na mnoha faktorech. 

  • O výsledku a jeho trvanlivosti pochopitelně také rozhoduje druh použité metody, kvalita materiálu a zkušenosti kosmetičky. 
  • A v neposlední řadě i to, jak se budete o své rty starat. 

Jakou vybrat barvu pro své rty

Vzhledem k tomu, že barevná škála je poměrně široká, není problém najít přesně to pravé pro daný obličej. Každá žena má jistě svou představu o tom, jakou barvu by měly mít právě ty její rty. Pokud si není jistá, pak je řešení snadné. Některé e-shopy s kosmetikou nabízejí vzorky rtěnek na vyzkoušení. Většinou stojí opravdu jen pár korun a investice se tedy určitě vyplatí.  

Studená růžová

Růžové tóny ve studených odstínech dokáží dodat rtům vizuálně větší objem. Navíc vypadají atraktivně a přirozeně. Za univerzální barvu v oblasti studené růžové se považuje odstín DUSTY ROSE. Vypadá dokonale na plných i úzkých rtech, a navíc sluší blondýnkám i ženám s hnědými vlasy.  

Červené odstíny

Červené rty jsou odedávna považovány za smyslné, sexy a sotva se na tom někdy něco změní. Je to barva pro odvážné ženy, které nechtějí splynout s davem. Červené barvě se nemusejí vyhýbat ani ženy ve zralém věku. 

Malé omezení tu ale přeci jen je. Pokud má žena větší množství více viditelných vrásek kolem horního rtu, pak by se jasnou červenou barvou mohl tento fakt ještě více zvýraznit. Proto je v některých případech lépe volit méně výrazný odstín.

Jiří Šarišský