Erotogenní zóny: Jak dobře znáte své tělo?

Myslíte si, že víte o všech „epicentrech“ rozkoše? Těch, na kterých vám líbání nebo hlazení okamžitě zvýší tepovou frekvenci? Skoro bychom se vsadili, že ne! Tělo je totiž mnohem složitější a ve skutečnosti existuje spoustu erotogenních míst, o kterých možná nevíte, že jsou obzvláště citlivé. V tomto článku vám odhalíme ty, jejichž stimulace vám může přinést ty nejsilnější orgasmy. Odvážíte se vystoupit ze své komfortní zóny? 

Sto lidí, sto chutí – ani erotogenní zóny nejsou u všech úplně stejné 

Každá erotogenní zóna a její vzrušivost bude záviset na různých, naprosto individuálních faktorech. Proč tomu tak je? Protože sexualita každého jedince je určována sociokulturním prostředím, které ho obklopuje. Ovlivňují ji také výchova, případná traumata a nejistoty týkající se vlastního těla. Navíc se věkem a poznáním sebe sama mění. Právě proto je vhodné objevovat své chutě a touhy v průběhu celého života.

Mužské erotogenní zóny

Mužská rozkoš byla vždy spojována výhradně s penisem. A jaká to škoda! Mužské tělo totiž skrývá další vysoce citlivá místa stejně tak důležitá! 

 • Nemůžeme začít jinak, než nejprve zmínit prostatu a mužský bod G. Tato žláza má moc učinit při stimulaci váš orgasmus nezapomenutelný – mnohem hlubší a intenzivnější, než jaký už dobře znáte. Tato možnost je přitom po hříchu tak málo využívaná! Pokud si na to sami s partnerkou netroufáte, top masérky vám už ukáží, jak bránu k této nebeské rozkoši otevřít. 
 • Další z málo známých mužských erotogenních zón je křížová kost – trojúhelník, který se nachází na konci míchy nad hýžděmi. Doteky, polibky, ale i dráždění jazykem v této oblasti dokáže divy! 
 • Panuje mylná představa, že varlata jsou vysoce citlivými body, nicméně jde spíše o tkáň, která je obklopuje – šourek. Zkuste se na to při dalších lechtivých hrátkách zaměřit, nebudete litovat! 
 • Ačkoli nemůžeme spojit mužské erotogenní zóny výhradně s mužským reprodukčním systémem, penis zkrátka představuje tělesnou partii klíčovou pro sexuální stimulaci. Důležité je ale vědět, že se nejedná o jednu jedinou zónu, nýbrž o čtyři: žalud, šourek, tělo a kořen penisu. Tajemství těch nejlepších masérek je znalost typu stimulace vhodné pro každou z těchto částí. Jen tak z jejich laskání dostanou to nejlepší! 

Erotogenní zóny žen

 • Pravým spouštěčem ženské rozkoše je klitoris. Tato část pohlavních orgánů je extrémně citlivá díky více než osmdesáti tisícům nervových zakončení. Stimulace toho místa je zkrátka nezbytná pro dosažení nezapomenutelných orgasmů. Ne všechny ženy dosahují při pohlavním styku vyvrcholení a jedním z hlavních důvodů je právě nedostatečná stimulace klitorisu.
 • Vulva je další z ženských erotogenních zón. Tento pojem v sobě zahrnuje vnější i vnitřní pysky, bod G, vagínu a všechny její části. Vagína je také jedním z nejcitlivějších orgánů, kde se bod G nachází (zhruba v první třetině stěny). 
 • Bradavky jsou další z oblastí nejvíce citlivých ke vzrušení. Jejich stimulace jemným hlazením vyvolá to nejpříjemnější chvění.

Velká neznámá

Při dráždění erotogenních zón bychom se však neměli zaměřovat výhradně na genitálie. Existuje více smyslných míst, jejichž masáž si můžeme užít naplno! 

 • Skalp

Pokožka hlavy je plná nervových zakončení, která přispívají ke vzrušení. Jemným tlakem a pomalou masáží vlasů můžete dosáhnout pocitu uvolnění a maximálního klidu.

 • Oblast krku

Zátylek, krk a okolí klíčních kostí jsou velmi citlivé partie, které lze snadno stimulovat polibky a hlazením. Jedná se o velmi smyslnou oblast, nemyslíte?

 • Bříško a pupík

Především část nejblíže stydké kosti se může stát klenotem v koruně. Kůže v této části je velmi jemná a vzrušení ve vlnách přenese do celého těla.

 • Ruce a prsty 

I ty se mohou stát velmi sexy stimulačními body. Lízání a smyslné hrátky s nimi mohou být velmi erotickým aktem. I ony jsou totiž plné nervových zakončení. 

Ne každý má stejnou citlivost v totožných oblastech. Muži a ženy navíc zpravidla nereagují stejně na tytéž podněty. Poznat reakce vlastního těla je ale vzrušující cesta.

Poznat reakce vlastního těla je ale vzrušující cesta. Jste připraveni se na ni s vybranou společností vydat? Pokud ano, web www.pleasure-world.com vás může nasměrovat ke zkušeným erotickým masérkám, které vám budou rády k službám!

Jiří Šarišský