Třístupňová ochrana pro Iphone 6 – kryty na Apple

Když selže chytrý telefon, jsme takzvaně namydlení, což je největší úskalí multifunkčních technologií. Mít několik přístrojů v jednom vnímáme jako výhru do té doby, dokud nám někde v terénu “nezemře” náš věrný Iphone 6. Kryt na Apple přitom dokáže zabránit většině nehod. Stačí si koupit správný obal a už nehrozí, že uvízneme někde na opačném konci republiky bez přístupu k volání či navigaci jen proto, že nám upadl mobil. Vyberte si pouzdro na váš smartphone přesně podle závažnosti rizika, jakému ho nejčastěji vystavujete.

1.Nejslabší ochrana zabezpečí alespoň displej Iphone 6

Stylový kryt respektive pouzdro na váš Apple z umělé kůže ve flipovém formátu zamezí poškrábání displeje. Kromě toho v něm najdeme i šikovnou kapsu na kreditku, protože většina z nás si venku s telefonem a penězi vystačí. Tato základní vnější ochrana mobilu eliminuje jeho poškození v kanceláři nebo na služební cestě, kde bychom pak zůstali napospas.

Displej Iphonu 6 nám po otevření koženého krytu na Apply nabízí úhlopříčku 4.7, což z něj dělá univerzálního pomocníka nejen pro volnočasové aktivity, ale především na pracovní surfování. Drobnější formát přístroje se dobře drží a lze ho ovládat jednou rukou. Současně se na obrazovce dají pohodlně procházet weby a přehrávat videa. Její rozlišení 1334 x 750 zajišťuje kvalitní Full HD obraz s jemným zobrazením 326 PPI. Zdánlivě drobný smartphone tak ve skutečnosti disponuje výkonem běžného stolního PC a zaslouží si alespoň minimální ochranu před poškozením.

2.Standardní ochrana kryje záda – měkké kryty

Silikon a obaly z TPU schovají všechny hrany mobilu včetně jeho zadní části, což redukuje nebezpečí rozštípnutí při pádu na zem na minimum. Kapacita dřímající uvnitř multifunkčního zařízení Iphone 6 odolává v těchto krytech všem běžným interiérovým a exteriérovým hrozbám. Náš starý drobný Apple s čipem A8 a 64bitovou architekturou tak zůstává v bezpečí. Jeho interní uživatelská paměť na fotky, apky a videa nám spolehlivě poskytuje až 55 GB volného prostoru, což na nejrůznější druhy záznamů například během pracovních schůzek bohatě stačí. Chytrý Iphone 6 uložený do standardního zádového krytu, který Applu padne jak ulitý, nás nenechá ve “štychu”, ani když obsluhujeme zákazníky během několikadenního veletrhu. 

3. Extrémní ochrana – Zakujte Iphone 6 do outdoorového krytu

Provází-li vás Apple na staveništích, při lezení po skalách nebo se s ním jako ředitel rybářství pohybujete kolem vod, kupte si tvrdé flipové pouzdro. Jakmile do něj váš Iphone 6 zaklapnete, zabrání kryt jakýmkoliv prasklinám a škrábancům. Apple v něm přežije i krkolomné pády a nepřestane fungovat, ani když vám spadne do řeky. Voděodolné pouzdro nedovolí, aby se vaše mobilní inteligence jen tak utopila.

Nyní už by vám měla být jasná orientace ve třech stupních ochrany pro chytré telefony. “Oblečte” svůj Iphone 6 do krytu vhodného tam, kam Apple berete a rovněž podle toho, jak s ním pracujete. Rozvážný úředník opotřebovává svůj mobil úplně jinak, než energický stavbyvedoucí. Ten první si vystačí s flipovým pouzdrem, zatímco ten druhý potřebuje nerozbitnou krabičku určenou k hrubému zacházení. Jak zabezpečíte Iphone 6 vy? Pošlete nám vaše zkušenosti s kryty přes komentáře. Do té doby Applům zdar!

Jiří Šarišský