SEO konzultant Brno – 3 kritéria pro jeho výběr

Boj o přední posty ve vyhledávačích hýbe současným internetem. Aby se vaše www zobrazovaly uživatelům po zadání určitého dotazu přednostně, můžete si takové místo buď koupit jako reklamu nebo vsadít na služby SEO konzultanta. Stovky těchto specialistů na optimalizaci stránek obsluhují Brno a místní firmy . Díky jejich práci se pak weby objevují na prvních pozicích přirozenou cestou, což jim na rozdíl od placené propagace zajišťuje maximální návštěvnost a konverzi. Samotný proces SEO obvykle trvá několik měsíců. Proto chtějte služby důvěryhodného experta, jehož volbu vám usnadní následující  tři doporučení.  

Chtějte výsledky předchozích projektů

Brno je podobně jako Praha až téměř zahlcené službami desítek agentur, které se věnují internetovému marketingu. Vhodným kritériem pro posouzení jejich odbornosti jsou pochopitelně reference. Špičkoví SEO konzultanti na volné noze vám, stejně jako firemní experti, ochotně představí dřívější zakázky. Seznámí vás ve stručnosti s prací na webu jejich předchozího klienta. Taková prezentace bude obvykle zahrnovat počáteční úroveň návštěvnosti webu a konverze, výčet technických, obsahových a odkazových chyb a konečně jejich optimalizaci, včetně nárůstu rentability platformy. Odborníci mnohdy vystavují podobné studie přímo na svých stránkách, abyste si mohli jejich schopnosti ověřit.

Chyták – Garantujete mi 1. místo na Googlu a Seznamu?

Tak formulujte otázku, chcete-li rychle odlišit podvodníky od skutečných SEO konzultantů nejen v Brně. Pokud nějaký specialista slíbí, že vaše stránky spolehlivě dosáhnou prvenství ve vyhledávačích, nebude od vás vůbec nezdvořilé se s ním rozloučit. Algoritmy hledacích robotů totiž žádný expert na optimalizaci nezná a proto nemůže poskytovat záruku na prémiové umístění pomocí SEO. Abyste byli 100% první třeba v Google, nezbývá, než si tuto pozici zaplatit; to ovšem nemá s optimalizovaným webem nic společného. Vyhledávač každý placený odkaz na www označuje jako reklamní, což je pro velkou část uživatelů důvod stránky přeskočit a otevřít si až ty, které se zobrazují přirozeně. Optimalizace www je na rozdíl od hrazené propagace o sérii úprav, které synergickým působením zlepšují skóre platformy tak se ve fulltextu posouvá na více frekventovanou pozici než weby bez SEO. Garance absolutně první příčky však není možná.

Dejte si pozor na SEO balíčky

Jakmile vás začne SEO konzultant tlačit do unifikovaného řešení za předem stanovenou cenu, nebude to pro vás výhodné. Když vám profesionál z Brna či jiného města naopak nabídne nezávaznou analýzu vašeho webu a teprve podle výsledku sestaví plán optimalizace, zřejmě jste narazili  na toho pravého. Takový člověk s vámi jednotlivé SEO kroky bezplatně prodiskutuje, vysvětlí vám jejich účel, vliv na umístění ve vyhledávačích a potažmo na profitabilitu www. Účtovat vám bude až reálně odvedenou práci, která se bez předchozího webového auditu nedá paušálně určit. Při uzavření smlouvy o spolupráci si ještě ohlídejte, abyste zůstali majiteli optimalizovaného obsahu. A to i přesto, pokud by mělo dojít k předčasnému ukončení zakázky. 

Teď už pro vás bude snazší poznat kvalitního SEO konzultanta. V Brně jich vždy oslovte několik a neváhejte zapojit do soutěže o optimalizaci vašich www i specialisty z jiných lokalit. SEO má tu výhodu, že se provádí online. Skutečnost, jestli expert sedí v Olomouci nebo v Telči, nehraje roli a veškeré schůzky lze realizovat virtuálně. Budeme rádi, když se s námi podělíte o vaši zkušenost s volbou odborníka na SEO a v komentářích se těšíme i na případné dotazy.

Jiří Šarišský