Radovan Kaluža – rozhovor

1. Dobrý den, Radovane. Je nějaká věc, kterou byste na banan.cz vylepšil, nebo jste se svojí společností spokojený na 100 %?

Vždy je co zlepšit, za poslední půl rok jsme zaznamenali obrovský úspěch se stránkami zdarma, které navrhneme a vytvořítme k webhostingu. Ale na druhou stranu, jsme zaznamenali zvýšený počet požadavků na zpřehlednění administrace webhostingu, nyní tedy pracujeme na ní.

2. Jak jste vlastně přišel na název banan? Má název nějaký hlubší smysl?

Fonetické, zábavné , volná doména. Nic extra v tom není.

3. I když se v nabídkách webhostingů příliš neorientuji, dovolím si tvrdit, že jsme oproti zahraničí docela pozadu. Proč se u nás nenabízejí služby typu HostMonster apod.?

Co přesně Vám v naší nabídce chybí ? Jsme levnější než hostmonster, servery máme v ČR (což pochybuji že oni jo), jsme nonstop a česky (budou s Vámi komunikovat česky ?), nabízíme webové stránky zdarma (to jsem u nich nenašel).

4. Je vedení webhostingu práce, kterou byste chtěl dělat až „do důchodu“? Kde se vidí Radovan za 10, 20 let?

Nyní pracujeme na expanzi do zahraničí. Práce mě baví a přináší stále nové věci. Důchod jako takový nikdy asi nebudu mít.

5. Na svém blogu často píšete kontroverzní články; pro některé čtenáře/čtenáři je Váš blog zdrojem zábavy a často si z Vás „střílejí“. Neškodí to Vaší společnosti?

Kdyby to škodilo, tak to nepíšu.

6. S tím souvisí i úroveň článků z gramatického hlediska. Sám přiznáváte, že gramatika je pro Vás obtížná. Naproti tomu uvádíte svůj titul i IQ. Nemyslíte, že to může potenciální klienty Banan.cz odrazovat? Mám na mysli to, že si zákazník/zákaznice může říci: „Sice vysokoškolák, ale česky neumí. Hosting si radši objednám jinde.“

Myslím že popularita firmě svědčí. Chodí za mnou lidi, kteří by mě neznali a ptají se na naše služby.

7. Co je vlastně cílem Vašeho blogu?

Blogování mě baví.

8. Dovolím si citovat část Vaší odpovědi na jednu z otázek v článku Mladíci se zajímají o mistrovou minulost, a proč a proč a proč: „Jelikož sebe považuji za úspěšného muže a ještě k tomu dobře vypadající, je hloupé si vybírat ženu nad 25 let. Ideální věk je 17 – 20.
Tomu nerozumím. Jediné co mě napadá, že si nemáte se svými vrstevnicemi co říct. Tím pádem, ale dáváte za pravdu svým kritikům. Tak jste ale svoji odpověď asi nemyslel, že?

Mladé holky mají své kouzlo a je blbost si ve 30letech brát k sobě nějakou tričítku. Přece jenom roztomilejší bude nějaká osmnáctka. Proč Karel Got má po svém boku nějakou 27letou krasavici a ne 70letou babičku. Každý si odpoví určitě sám..

9. Co pro Radovana Kalužu znamenají peníze?

Svobodu.

10. Jste pro placený obsah na Internetu?

Které media chcou svůj obsah zpoplatit , můžou to udělat. Ale jsem proti placeném internetu. Internet je placený z reklamy co na nás číhá všude.

Jiří Šarišský