Jak najít nejlepší vína v Praze: Prodej vína Drink Good Wine

Internetový obchod pro prodej vína Praha Drink Good Wine je pro hlavní město asi stejným skvostem jako Karlův most nebo Svatovítská katedrála. Tak jako zmíněné památky je to nejcennější, co mohou tuzemští a cizozemští návštěvníci vidět a kvůli čemu do Prahy také přijíždějí, Drink Good Wine nabízí nejlepší a zároveň cenově dostupná vína naší i zahraniční produkce. Jak to můžeme s takovou jistotou tvrdit? Máme proto několik pádných argumentů. 

Proč se zdržovat slepými uličkami? 

Před rozhodnutím, kam se vydat za výběrem a nákupem kvalitního vína se chovejte jako turista poučený průvodcem – chtějte to nejcennější. Teoreticky můžete v Praze koupit víno na nejrůznějších místech: nabízejí se obchodní řetězce a supermarkety, vietnamské večerky, restaurace, specializované kamenné prodejny a vzhledem ke stále rostoucí popularitě nakupování online také nezanedbatelné množství e-shopů. 

Že je absolutně nejširší výběr v e-shopech, zjistíte snad, když si projdete pár samoobsluhami a přeběhnete několikery webové stránky. Pak už stačí porovnávat jejich nabídku a sebeprezentaci  a všímat si:  

  • kolik různých druhů vína mají k dispozici
  • z kolika zemí jejich vína pocházejí
  • v jakých cenových relacích se e-shop pohybuje
  • jakým způsobem se na stránkách o víně hovoří, a to jak v popisech, tak v uživatelských recenzích
  • jak jsou stránky přátelské vůči zákazníkovi

Když se sejde Evropa se zbytkem světa

Prodávat zároveň místní i “přeshraniční” vína se snaží většina e-shopů. Tajemství úspěchu Drink Good Wine spočívá v tom, že si záměrně vybírá vedle zaběhlých a renomovaných také malá, téměř neznámá vinařství, která mohou nabídnout zákazníkovi víc než pouze nové jméno. 

Ať už je to bio kvalita, neobvyklá kombinace odrůd nebo tradiční domácí postup výroby, taková vinařství umí vždy něčím příjemně překvapit. Musí, vždyť by jinak mohla jen stěží obstát ve tvrdé konkurenci. A když se tomu přidají vlastnosti révy změněné působením klimatu na druhém konci Evropy nebo na jiném kontinentu ( Drink Good Wine nevynechává ve svém sortimentu žádný kontinent vyjma Antarktidy), vznikne neodolatelné směs barev, vůní a chutí, které se jen těžko odolává.   

Jak dobře znáte svého vinaře

Se znovunástupem kapitalismu po sametové revoluci mělo mnoho lidí o obchodnících představu, jakou znali z období první republiky. Obchodník a jeho zákazníci se dobře znají, pravidelné nákupy jsou svého druhu rituálem, během něhož je povinná přátelská konverzace a je cítit radost a vděk, že si kupující mezi všemi konkurenty vybral právě jeho podnik..  Bohužel ne všichni podnikatelé takto vystupovali a přišlo zklamání. 

Drink Good Wine – ačkoli se jedná o prodejnu – se snaží chovat jako solidní prvorepublikový obchodník, komunikace se zákazníkem a zpětná vazba jsou pro něj velmi důležité. A co víc – zajišťuje výměnu informací mezi výrobci vína a jeho konzumenty, u vín bývá uvedeno, jak je charakterizuje sám jejich tvůrce. A není pochyb o tom, že zážitky, které měli klienti při konzumaci, se k němu přes stránky e-shopu dostanou a budou představovat cenné připomínky. 

Dobré neznamená drahé

Jak již bylo řečeno, prodej vína přes internet frčí. Proto obchod, který chce uspět, musí mít ceny přijatelné, aby zákazníci nenakupovali někde jinde. Přesto se vždycky najde někdo – kdo to takzvaně “zkusí”. Když využijete prodej vína Praha Drink Good Wine, zjistíte, že žádná jejich cena není nejvyšší, a to ani se započtením dopravného. Pokud se stanete stálým klientem, můžete se těšit na věrnostní benefity a získáte nejlepší víno v Praze mimořádně levně.  

Co je pro vás při nákupu vína nejdůležitější?

Jiří Šarišský